بهترین پاتوق ها برای گپ زدن

اگر شما هم بعد از دیدن یك تئاتر خوب در خانه هنرمندان خیابان ایرانشهر دنبال پاتوقی می گردید كه با دوستان تان بنشینید و گپ بزنید و قهوه میل كنید یا اگر زودتر از ساعت مقرر اكران تئاتر به حوالی این خیابان رسیده اید و دنبال جایی می گردید كه قبل از دیدن یك تئاتر خوب زمانی را در آن سپری كنید، ما در این صفحه كافه رستوران های خوبی را در حوالی خیابان ایرانشهر معرفی می كنیم كه بتوانید برای گپی دوستانه به این كافه ها بروید و لحظات خوشی را سپری كنید. با دانیال احمدی، دوست و خواننده جوان سری به كافه های این منطقه زدیم. البته به همین بسنده نكردیم و دستور تهیه یك نوشیدنی زمستانی خوشمزه را هم برای آن دسته از عزیزانی كه می خواهند گپی دوستانه در منزل داشته باشند آماده كردیم.

 

كافه نزدیك كتاب

كافه نزدیك در طبقه دوم ساختمانی در حوالی خیابان ایرانشهر قرار دارد كه به جرات می توان گفت   زمان در محیط این كافه هیچ معنایی ندارد؛ یعنی می توانید ساعت ها در این كافی شاپ وقت بگذرانید و با دوستان و همراهان  خود در مورد تئاتری كه بیننده آن بودید گپ بزنید و تبادل نظر كنید. فضای كافه از دو بخش مسقف و رو باز تشكیل شده، فضای مسقف همان ورودی كافه است كه پیشخوان كافه هم در آن قرار دارد با دیوارهایی از جنس آجر كه حسی نوستالژیك را برای تان زنده می كند و فضای روباز كه در واقع تراسی است كه تمام دكور آن را چوب های ماسیو تشكیل داده اند. كف تراس هم با الوارهای چوب روسی و میزهایی كه به طور كاملا حرفه ای با پایه هایی از گرده بینه های چوب كاج پوشیده شده كه برای طرفداران میزهای چوبی می تواند هیجان انگیز باشد. البته اصلا نگران سرما نباشید چون هم وسایل گرمایشی مورد نیازو هم چترهای بزرگی كه هنگام بارش باران و برف مانع از خیس شدن تان می شوند، همچنین پتوهای كوچكی هم داده می شود كه می توانید روی پای خود بیندازید و دیگر نگران سرما نباشید. دورتادور این فضا هم پر است از گیاه های سوزنی برگ و پهن برگ كه شادابی و انرژی زیادی به فضا بخشیده اند. البته نمی شد از میز و صندلی های حصیری گذشت كه نشستن و گپ زدن پشت آنها برای خودش عالمی  دارد.

منوی كافه نزدیك منوی كاملی است كه می توان به جای كافه نزدیك به آن كافه  رستوران نزدیك گفت چون صبحانه، نوشیدنی های گرم، نوشیدنی های سرد، انواع چای و دمنوش، كیك و دسر، میلك شیك ها، سالاد، غذا و … همه و همه در منوی كافه نزدیك وجود دارند كه می توانید هریك از آنها را انتخاب كنید.

ساعت كاری كافه در طول هفته از ساعت هشت تا 22:30 است كه پنج شنبه و جمعه از ساعت 10 به مشتریان خدمات می دهند. اگر برای صبحانه می خواهید با دوستان تان قرار بگذارید به یاد داشته باشید كه صبحانه تا ساعت 12 سرو می شود. به نظر می رسد اگر روی میزها برای برقراری تماس با پرسنل دستگاه هایی تعبیه شوند دیگر جای هیچ انتقادی باقی نمی ماند.

جالب است بدانید كه كافه نزدیك كتاب حدود یك ونیم سال است كه فعالیت می كند و به گفته فرهاد دولت آبادی مدیریت كافه نزدیك كتاب در حال حاضر فقط دو تا كافه با برند نزدیك در حال فعالیت هستند كه یكی در خیابان قدس به نام نزدیك تئاتر و دیگری همین كافه نزدیك كتاب است. برای طرفداران قهوه جالب است كه بدانند قهوه مورد استفاده در كافه نزدیك كتاب قهوه لاواتساست، البته با نظر مدیریت كافه در آینده نزدیك قرار است كه از قهوه های ارگانیك كه به قهوه های موج سوم معروف هستند استفاده شود، اما به نظر مدیریت باید قبل از استفاده از قهوه های ارگانیك علم آن  را كسب كرد و صرفا خرید یك دستگاه و سرو این قهوه نباشد. می توانید از قفسه هایی كه موجود است كتاب هایی را انتخاب كنید و در زمان حضورتان در كافه آنها را مطالعه كنید. تمام تلاش مدیریت برای طراحی محیط كافی شاپ این بوده است كه محیطی خانگی طراحی شود كه مشتریان برای انجام كارها راحت باشند.

قیمت های منوی كافه هم به نظر مقرون به صرفه است، همچنین باید بگوییم كه پرسنل كافه نزدیك رابطه گرم و صمیمی  با مشتریان برقرار می كنند كه همین باعث شده روح و گرما به فضای كافه منتقل شود.

 

 

كافه هفت

هفتِ دوست داشتنی؛ هفت كه مطرح می شود به یاد بازی های خوب علی آقای پروین می افتیم كه چگونه یك تیم را هدایت می كرد  یا یاد بازی های فوق العاده حسن آقای روشن كه هواداران را به وجد می آورد، شاید هم یاد بازی های خوب دیوید بكام در منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس و فرارهای بی نظیرش از گوش راست و بازی این روزهای كریستیانو رونالدو در رئال مادرید و تیم ملی پرتغال كه دل هواداران را آب می كند. از این خاطره ها كه بگذریم جالب است بدانید كه كافه هفت، شش سال است كه شروع به فعالیت كرده و نام كافه را به خاطر اینكه هفت عدد مقدس و شانس است انتخاب كرده اند. كافه دارای دو طبقه است كه دكوراسیون آن از طیف رنگ سال كه همان رنگ بنفش كبود است و در تركیب با رنگ های گرم قهوه ای تشكیل شده . این كافه صندلی های راحتی دارد كه نشستن پشت آنها حال وهوای خاص خودش را دارد. در طبقه بالا قفسه ای از كتاب های شعر و روانشناسی وجود دارد كه می توانید برای مطالعه از آنها استفاده كنید. نورپردازی كافه خوب است چون نور به صورت مستقیم به چشم تان نمی تابد. نكته جالب توجه این است كه كیك هایی كه در كافه هفت سرو می شوند همگی كیك های خانگی هستند كه بسیار خوشمزه اند و به نظر می رسد كه كسی از خوردن آنها پشیمان نمی شود. به راستی كه وقتی نام كافه هفت به میان می آید نمی توان یادی از فیلم هفت به كارگردانی دیوید فینچر با بازی مورگان فریمن و برد پیت نكرد. كافه هفت در واقع می تواند یكی از مكان هایی باشد كه با دوستان و همراهان تان پس از مشاهده یكی از تئاترهای خانه هنرمندان در خیابان ایرانشهر به آنجا مراجعه كنید و گپی خودمانی داشته باشید. كافی من كافه هم دستی در نوشتن نمایشنامه های خیابانی دارد و می تواند یكی از پایه های گپ هنری تان باشد.

 

 

كافه 78

78 شاید خیلی ها را یاد فیلم پاراگراف 78 بیندازد، فیلم پرهزینه روسی  كه نویسنده آن میخاییل خلبورودوف است با بازی های اكشن هنرمندان آن. اگر می خواهید بعد از دیدن یك تئاتر خوب در خانه هنرمندان با دوستان و همراهان تان گپی دوستانه داشته باشید و دنبال یك كافه خوب هستید، كافه 78 می تواند یكی از گزینه های انتخابی تان باشد كه محیطی گرم و صمیمی  دارد. این كافه تقریبا در منطقه خودش یكی از كافه های قدیمی  با سابقه 13 سال فعالیت است و دكوراسیونی با میز و صندلی های چوبی دارد كه رنگ گرم و شاد آن در فرهنگ فنگ شویی یكی از رنگ های انرژی  درمانی اند، دیوارهایی با كاشی های شكسته و درهم كه زیبایی منحصربه فردی به فضا داده اند. روی دیوار قاب های هنری وجود دارد كه نگاه هر بیننده ای را به خود جلب می كند. روی پیشخوان كافه می توانید  كیك های خوشمزه ای را ببینید كه دهن هر بیننده ای را آب می اندازد چون كیك ها خانگی هستند و به نظر خیلی خوشمزه می آیند. برای كشیدن سیگار باید از كافه خارج شوید. مدیریت كافه زمانی كه كافه را افتتاح كردند نام كافه را براساس پلاك انتخاب كرده كه البته چند وقتی است كه پلاك های قدیمی عوض شده اند. منوی كافه 78 شامل قهوه های عادی، قهوه های غیرعادی، یخ نوش قهوه، انواع دمنوش، یخ نوش و بستنی، بستنی، عرقیات سنتی، دسر كرپ شیرین، كیك و منوی رفع گرسنگی است. در قسمتی از كافه می توانید بندهای رختی را ببینید كه به جای آویزان كردن رخت پوسترهای گروه های هنری به آن آویخته شده است كه می تواند در نوع خود جالب توجه باشد. در این مكان همچنین می توانید یكی از تابلوهای روی دیوار را انتخاب و آن  را خریداری كنید.

 

پیشنهاد ویژه

چای سبز با شیر و عسل؛برای درست كردن این نوشیدنی ساده و خوشمزه كه در روزهای سرد زمستانی می تواند بسیار پرطرفدار باشد، چای سبز را به اندازه یك كاپ كوچك یا 60 سی سی داخل قوری یا محفظه صافی دار كه بشود در آن را بست به مدت سه تا پنج دقیقه بگذاریدتا دم بكشد، شیر به اندازه 150 سی سی را در دمای 60 درجه داخل شیرجوش داغ كنید. حالا  اگر بخواهیم نوشیدنی سه رنگ و خوشگل باشد اول یك قاشق غذاخوری عسل را داخل لیوان می ریزیم و بعد از آن شیر داغ شده و در آخر چای سبز دم كشیده را اضافه می كنیم. در كنار این نوشیدنی می توانید از بیسكو ییت و كوكی ها استفاده كنید. این هم چای  سبز با شیر و عسل برای آنها كه می خواهند برای یك دورهمی  دوستانه آستین همت بالا بزنند و دست به كار شوند.

 

كافه طهران

طهران یا تهران فرقی نمی كند ولی وقتی از طهران استفاده می كنیم به یاد دهه 40 و 50 می افتیم و حس های نوستالژیك برای مان زنده می شوند، خاطرات فیلم طهران- تهران فیلمی  دو اپیزودی از داریوش مهرجویی برای مان زنده می شود، عكس های قدیمی  زمان قاجار در ذهن مان نقش می بندد، وقتی می گوییم طهران یاد آهنگ بابك جهانبخش می افتیم كه با اجرای خوبش خاطرات مان را در كوچه و پس كوچه های طهران زنده نگه می دارد. یكی از كافه هایی كه حوالی خانه هنرمندان در خیابان ایرانشهر هست و می توانید بعد از دیدن یك تئاتر خوب برای گپ زدن به آنجا بروید، كافه طهران است كه فضای صمیمی  و گرمی  دارد، فضای كافه شامل دو طبقه است كه دیوارهای آن با عكس های قدیمی  از طهران مزین شده اند. ایده آقای نیكو، مدیریت كافه طهران ایجاد محیطی آرام و بدون استرس با موسیقی ملایم است كه مشتریان بتوانند ساعتی آرام را در كافه سپری كنند. در كافه مطلقا سیگار ممنوع است و برای كسانی كه می خواهند با خانواده و كودكان خود ساعتی را در كافه به دور از سیگار و دود سپری كنند انتخاب خوبی است. منوی كافه طهران شامل انواع بستنی، شیك، گلاسه، شیرینی و دسر، سالاد، صبحانه، خوراك، اسنك و ساندویچ، پاستا، نوشیدنی های گرم، نوشیدنی های سرد، انواع دمنوش و چای است كه می توان گفت منوی كاملی است كه سه پیشنهاد مدیریت؛ اسنك مخصوص، دمنوش كافه طهران و كیك های خانگی اند..كافه طهران چهار سال است كه فعالیت دارد و از برند قهوه ایلی استفاده می كند و می تواند برای طرفداران قهوه مهم باشد. جالب است بدانید كه این كافه پاتوق هنرمندان سرشناسی مانند محمود دولت آبادی، لیلا حاتمی  و چهره های سرشناس دیگری است كه روزانه به كافه سر می زنند و اگر شانس داشته باشید در مدت حضورتان در كافه می توانید با آنها ملاقات داشته باشید.

 

 

 

كافه آپ آرت مان

آپارتمان شاید خیلی ها را یاد فیلم اجاره نشین ها با بازی خوب استاد عزت الله انتظامی  و اكبر عبدی و هنرمندان دیگر بیندازد كه به نظر در زمان اكران خودش برای فرهنگ سازی در زمینه آپارتمان نشینی خیلی تاثیرگذار بود. در دل خیابان ایرانشهر و نزدیك خانه هنرمندان بعد از دیدن یك تئاتر می توانید برای گپ دوستانه كافه آپارتمان را انتخاب كنید كه مدیران آن چهره های سرشناس و هنرمند كشور هستند و روزانه پاتوق خیلی از بچه های گروه هنر از آهنگ سازان، بازیگران تئاتر و سینما، هنرمندان جوان و آینده دار كشورمان است.كافه در واقع در دل یك موسسه فرهنگی و هنری جای دارد كه یك طبقه آن گالری است و یك طبقه آن كافه رستوران و به نوعی در تمام طبقه های ساختمان فعالیتی در زمینه فرهنگی و هنری در حال انجام است. آپارتمان به خودی خود معنایی كامل دارد و از طرف دیگر هم كلی فعالیت فرهنگی هنری در این موسسه انجام می شود. در ورودی كافه می توانید كتاب هایی با موضوع تئاتر، سینما، شعر و رمان انتخاب و خریداری كنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *