جاذبه هایی كه قرار است شما را بترسانند!

مسائل ماورائی یكی از ماندگارترین جلوه های فرهنگی در بین ملیت های مختلف در سراسر جهان است. به هر نقطه از جهان كه سفر كنید افسانه های مختلفی از حضور ارواح و موجودات غیرزمینی خواهید شنید  اما برخی از آنها به نظر غیرقابل انكار می رسند؛ داستان هایی كه شواهدی بیش از آنچه معمولا در كمپ ها و دور آتش، از آنها صحبت  به میان می آید، در خود دارند. از دنیای پس از مرگ و حضور ارواح در این كره خاكی تا دل تان بخواهد شنیده ایم و حتی در فیلم های هالیوودی دیده ایم  اما گزارش هایی از اتفاقات ماورائی  در طول قرن های گذشته در برخی شهرهای جهان یافت می شود كه نشان از ریشه عمیق این مسائل و ماندگاری آنها در ذهن بشریت دارد. مهم نیست كه شما چقدر به این اسناد اعتقاد دارید   یا حتی خرافاتی هستید  اما نقاطی   روی كره زمین وجود دارند كه هیچ كس حاضر نیست در آنها زندگی كند و داستان های ترسناكی از حضور ارواح و نیروهای غیرزمینی در مورد آنها شنیده می شود. مكان هایی كه در طول سال ها انسان های مختلفی در آنها رنج بی پایانی را تجربه كرده اند؛ زندان ها، مراكز نگهداری بیماران روانی و گورستان ها غالبا در صدر این فهرست قرار دارد. در ادامه قصد داریم شما را با ترسناك ترین نقاط زمین آشنا كنیم؛ مكان هایی كه نه تنها توسط افراد محلی بلكه توسط پژوهشگران شناسایی شده و گزارش های مستندی در مورد اتفاقات ترسناك آنها وجود دارد. اگر از همین الان ترس در شما رخنه كرده بهتر است از خواندن ادامه مطلب صرف نظر كنید؛ زیرا این داستان ها می توانند به كابوس هایی در خواب های تان دامن بزنند یا وسوسه هایی باشد برای سفر به نقطه های شگفت انگیز این كره خاكی. گردشگری وحشت گرچه در بسیاری از شهرهای جهان با ساختن خانه های وحشت و موزه های ترس تعریف می شود اما ما در اینجا قصد داریم شما را با وحشت انگیزترین نقاط جهان آشنا كنیم كه داستان هایی به ظاهر واقعی از رویدادهای خوف انگیز در آنها وجود دارد.این داستان ها گرچه بارها از زبان افراد گوناگون روایت شده اند  اما اصولا یا مبنایی خرافی و غیرعلمی دارند  یا بر پایه توهمات فردی و گفته های افرادی كه از ناهنجاری های گوناگون روانی رنج می برده اند و در مواردی به دست افراد شیاد ساخته و پرداخته  شده اند. به جز این، برخی مكان ها به دلایل ویژه جغرافیایی، تاریخی، اسطوره ای و نیز پاره ای از اعتقاداتی كه پیرامون آنها وجود دارد، راز آمیز به نظر می رسند و همین انگیزه ای در ایجاد داستان های ماورائی  درخصوص آنها شده  است. با این همه اگر شهامت اش را دارید با ما همراه شوید تا داستان های شگفت انگیزی از ترسناك ترین نقاط جهان را برای تان بازگو كنیم.

 

با توجه به میزان مرگ ومیر و اتفاقات خشونت باری كه در عمارت مونت كریستو (Monte Cristo Homestead) در نیو ساوت ولز استرالیا رخ داده این نقطه به عنوان ترسناك ترین خانه استرالیا شناخته می شود. تعداد بسیاری در این منطقه به طور ناگهانی   یا تصادفی فوت كرده اند و تعداد دیگری هم به قتل رسیده اند. این خانه در سال 1885ساخته شده و بالكن این عمارت شاهد حوادث غم انگیزی بوده است. یك كودك با سر خوردن از پله ها جان خود را از دست داده و كودك دیگری حین خواب دچار سوختگی شده است. اولیور رایان و همسرش این خانه را در سال 1963خریدند اما اعتقاد داشتند كه خانه توسط صاحبان قبلی كه در سال 1933درگذشتند اداره می شود! اولیور رایان كه برای 50سال در خانه اقامت داشته، مدعی است كه تصاویر زیادی از ارواح خانه ضبط كرده است. فرزند آنها كه در این خانه بزرگ شده است از همان سال های كودكی اتفاقات ماورائی  را در این خانه شاهد بود. خود او در این مورد می گوید:« همیشه احساس می كردم كسی مرا زیرنظر دارد.» رایان در نهایت این خانه را تبدیل به یك موزه و جاذبه گردشگری كرد و از آن موقع تاكنون بازدید كنندگان بسیاری از این عمارت بازدید كرده اند و فیلم ترسناك «خانه نفرین شده» در سال 2012در این مكان فیلمبرداری شده است.

روح های سرگردان قلعه تاریخی

قلعه گود هوپ (Good Hope) در كیپ تاون آفریقای جنوبی جزو یكی از آثار تاریخی بود تا اینكه در قرن بیستم گزارش های بسیاری از حركات غیرعادی در آن شنیده شد و به مرور تبدیل به یكی از ترسناك ترین جاذبه های تاریخی شد. این قلعه در قرن هفدهم ساخته شده و پس از بازسازی های گسترده ای كه در آن صورت گرفت به عنوان قلعه تاریخی و از جاذبه های ملی شناخته شد. بازدید كنندگان مختلف این قلعه روایت هایی از روح مردی كه در قلعه در حال تردد است و سگی كه به آنها حمله می كند، بیان كرده اند.

صدای طبلی كه قطع نمی شود

نمی شود كه به اسكاتلند بروید و از قلعه ادینبورگ بازدید نكنید. فقط قبل از بازدید بد نیست به داستان هایی كه از این قلعه بر سر زبان هاست گوش دهید. باستان شناسان قدمت برخی از آثار تاریخی این قلعه را به قرن دوم میلادی نسبت می دهند. این قلعه یكی از مهم ترین مكان های تاریخی اسكاتلند است و در بسیاری از درگیری های تاریخی این كشور نقش تعیین كننده ای داشته است. تحقیقات سال 2014مشخص كرده كه در طول 1100 سال گذشته بیش از 26بار این قلعه محاصره شده كه از این نظر در نوع خود كم نظیر است. وقتی از تاریخ قلعه صحبت می كنیم پای سیاهچال هایی هم كه برای شكنجه و قتل زندانیان ساخته شده بود به میان می آید. شاید وجود همین مكان ها باعث شده كه قصه ها درباره این مكان بسازند و قلعه نزد مردم، نفرین شده تلقی شود.این مسائل بر برداشت كسانی كه از این قلعه بازدید می كنند، تأثیر گذاشته است، به طوری كه عده ای از بازدید كنندگان قلعه، گاه از دیدن ارواح و شنیدن صداهای عجیب آن سخن به میان آورده اند. ضمن اینكه گزارش هایی هم از شنیدن صدای مداوم طبل، گریه های ناتمام یك كودك و نفس های سنگین یك مرد در این قلعه حكایت دارد.

زنی با سر بریده شده در دست

برج شگفت انگیز لندن نه تنها مهم ترین جاذبه این شهر بلكه ترسناك ترین آن هم نامیده می شود. البته وقتی از ترسناك ترین جاذبه لندن صحبت می كنیم، بهتر است بدانیم كه این كشور دارای موزه های وحشت بسیاری است  اما در این میان برج شگفت انگیز و ارواح خفته اش صدر نشین فهرست ها شده اند. این قلعه تاریخی در حدود هزار سال گذشته شاهد شكنجه، قتل و اعدام انسان های بسیاری بود و مردم اعتقاد دارند كه ارواح برخی از این انسان ها هنوز در این مكان سرگردان هستند. گفته  می شود، یكی از این ارواح متعلق به زنی به نام آن بولین(Anne Boleyn) است كه در سال 1563 به فرمان همسرش بعد از به دنیا آوردن پسری معلول به طرز فجیعی به قتل رسید. برخی از بازدیدكنندگان مدعی شده اند زنی را در این برج دیده اند درحالی  كه سر قطع شده اش را در دست دارد از راهروهای عمارت عبور می كرد. اتاق اعدام این قلعه كه زمانی زندان بوده یكی دیگر از نقاط وحشتناك آور لندن است.

بانوی سبز پوش

«قلعه بریساك» در منین لوای فرانسه یك قلعه زیبا و تاریخی است كه قدمت آن به قرن 11بازمی گردد. این قلعه درقرن پانزدهم توسط یكی از افسران جنگی فرانسه بازسازی شده است. در مورد این قلعه هم داستان های عجیبی بر سر زبان هاست و معروف ترین آن مربوط به روح بانویی سبز پوش است كه گفته می شود توسط همسرش در قرن پانزدهم به قتل رسیده است. بازدید كنندگان بسیاری از دیدن روح سرگردان زنی سبز پوش كه صورتش فاسد شده حكایت كرده اند و عده ای گفته اند كه صدای زاری زنی را در صبح هنگام در اتاق بالایی قلعه شنیده اند. با این همه این تنها روح متحرك این قلعه نیست. برخی از دیدن روح مردی كه با لباس های رسمی و شیك در قلعه تردد می كند، نیز حكایت كرده اند.

اقامتی با طعم وحشت

چه چیزی ترسناك تر از اقامت در مسافرخانه ای است كه میزبانان آن ارواح و موجودات ناشناخته اند؟! مسافرخانه باستانی گلاستر شایر در بریتانیا دقیقا همین شرایط را دارد. این خانه در قرن دوازدهم متعلق به كلیسای سنت ماری بوده اما بعدها هومفریس (Humphries) آن را خرید و به مسافرخانه تبدیل كرد. او خاطره نخستین روز اقامتش را در این خانه اینگونه تعریف می كند:« درحالی كه در رختخواب خوابیده بودم توسط موجودات نامرئی از تخت به روی زمین پرت شدم و بعد از آن نیرویی ناشناخته مرا دور اتاق می گرداند.» گزارش های مختلفی از حضور ارواح در این خانه نگاشته  شده و علاوه بر آن، گزارش های بسیاری از این خانه در برنامه های تلویزیونی گوناگون مطرح شده  است. در سریال ماجراجویی ارواح (Ghost Adventures) می توانید اتفاقاتی را كه در این مسافرخانه رخ داده دنبال كنید.

مهمان هتل ارواح باشید

اگر داستان ارواح شما را جذب كرده و دوست دارید در مورد درستی و نادرستی آنها بیشتر بدانید می توانید شبی را در هتل بنف اسپرینگز (Banff Springs Hotel) آلبرتای كانادا بگذرانید. این هتل لوكس با نمای حیرت انگیزی از رشته كوه های سر به فلك كشیده در سال 1888 افتتاح شد، اما از آن روز تاكنون داستان های زیادی در مورد حوادث عجیب در آن ذكر شده است. نخستین اتفاق عجیبی كه در این هتل رخ داد مربوط به دهه 1920 است؛ عروسی جوان و زیبا در لباس عروسی در حال پایین آمدن از پله های سالن هتل بود كه یكباره به پایین پرت شد. برخی می گویند ممكن است كه پاشنه كفش او به لباس گیر كرده باشد و عده ای دیگر اعتقاد دارند كه بی احتیاطی و عجله او موجب این سقوط شده است. علت اصلی این اتفاق هر چه   بوده خدمه و مهمانان هتل گزارش های بسیاری از دیدن روحی با لباس عروس در سالن اصلی و پله های آن ذكر كرده اند. اتاق 692 این هتل براساس گزارش های رسیده دیگر تقریبا توسط هیچ كسی رزرو نمی شود. افرادی كه در گذشته در این اتاق اقامت داشتند گزارش هایی از تكان خوردن بالش زیر سرشان وقتی كه خواب بوده اند   یا حتی پرتاب شدن از تخت توسط نیرویی نامرئی ذكر كرده اند. اتاق دیگری در این هتل با شماره 873وجود داشته كه اعضای یك خانواده در آن به قتل رسیده اند. شایعاتی وجود دارد كه اثر انگشت و قطرات خون این خانواده به طور خودبه خودی محو شده و كسانی كه در این اتاق اقامت داشته اند گزارش هایی از دیدن دست های خون آلود در شب هنگام نقل كرده اند. اگر امروز شما به طبقه هشتم این هتل بروید اتاقی با این شماره نخواهید دید. بعد از گزارش های بسیار مردم، مسئولان هتل تصمیم گرفتند این اتاق را به طور كامل مسدود كنند.

عروسك های حلق آویز شده

ماجرای جزیره عروسك ها «ساچی میلكو» ی مكزیك هم از آن دسته داستان های شگفت انگیز است كه شنوندگان اندكی آن را باور می كنند. مردی 50 ساله به این جزیره می رود تا اوقات خود را در تنهایی سپری كند  اما سرنوشت برای او خواب دیگری دیده بود. او ادعا می كرد   روح دختركی كه دهه های قبل در این جزیره غرق شده بوده قصد داشت، او را اذیت كند. او برای آرام كردن این دختر عروسك های بسیاری می خرد و به درختان آویزان می كند  اما بعد از مدتی باز روح دختر برای آزار او می آید تا اینكه روزی جسد مرد را در همان نقطه ای كه دختر غرق شده بوده بی جان می یابند. امروز عروسك هایی كه بر درخت آویزان هستند به یك جاذبه گردشگری در این جزیره تبدیل شده اما برخی از بازدید كنندگان ادعا دارند كه صدای زمزمه عروسك ‎ها با یكدیگر را شنیده اند. محلی ها می گویند این عروسك ها تكان می خورند و برخی از آنها به شما چشمك می زنند! برخی هم نیز از روح دختركی كوچك كه در جزیره سرگردان بوده حكایت ها نقل كرده اند.

بیمارستان وحشت

عمارت انجمن سایینگ پون(Sai Ying Pun) در هنگ كنگ در ابتدا یك بیمارستان بود، ولی بعد تبدیل به مركز نگهداری از بیماران روانی شد. این بیمارستان كه در سال 1892ساخته و در جنگ جهانی دوم به مكانی برای نگهداری از بیماران و سربازان جنگی تبدیل شده بود، در سال 1947رسما به عنوان تنها بیمارستان روانی هنگ كنگ معرفی شد، اما داستان هایی كه در مورد ارواح این بیمارستان رواج پیدا كرده مربوط به دهه 1970است؛یعنی زمانی كه این عمارت به خانه ارواح شهرت یافت.به همین دلیل به مرور از تعداد بازدید كنندگان بیمارستان كاسته شد تا اینكه ساختمان بعد از گذشت 20سال به ویرانه ای تبدیل شده بود اما همچنان برای نوجوانان و كسانی كه به ارواح علاقه مند بودند جذابیت داشت. دو آتش سوزی كه در ساختمان رخ داد عملا آن را به یك ساختمان فرسوده تبدیل كرد؛ آتش سوزی هایی كه برخی اعتقاد داشتند توسط ارواح اتفاق افتاده و برخی دیگر هم فرقه های انحرافی را مسئول آن می دانستند. دولت هنگ كنگ در دهه 1990تصمیم گرفت این ساختمان را بازسازی كند و در سال 2001ساختمان رسما افتتاح شد. این عمارت امروز به عنوان مركز فعالیت های خیریه شناخته می شود، اما هنوز هم برخی از شنیدن صداهای عجیب و تحركات غیرطبیعی در آن شكایت دارند.

ارواح شهر ممنوعه

شهر ممنوعه در پكن یكی از اسرارآمیزترین مكان های چین است. این شهر سلطنتی كه برای قرن ها ورود مردم عادی به آن ممنوع بود شاهد سلسله قتل های پنهانی بوده كه برای مدت ها روی آنها سرپوش گذاشته شده بود، اما برخی از بازدیدكنندگان این شهر اعتقاد دارند ارواح كاركنان، نگهبانان و حتی پادشاهان این منطقه را كه در شهر سرگردان بوده اند، دیده و صدای شان را شنیده اند. شهر ممنوعه كه وسیع ترین معماری چوبی در جهان به شمار می آید، توسط دومین امپراتور سلسله مینگ ساخته شد و در طول 500سال 24امپراتور مختلف به خود دید. مردم عادی كه اجازه نزدیك شدن به شهر ممنوعه را نیز نداشتند از سال 1924توانستند برای نخستین بار پا به درون این شهر بگذارند. اتاق های این شهر كه گفته می شود تعداد آن برابر با ۹۹۹۹٫۵ است حكایت از عظمت این بنا و سحرآمیز بودن آن دارد.

بن بست طلسم شده

اگر بخواهیم در مورد پیشینه وحشت در بن بست «مری كینگز» شهر ادینبورگ صحبت كنیم باید برگردیم به قرن هفدهم. این مكان یكی از طولانی ترین مكان های وحشت زا در جهان است كه افسانه ها و داستان های زیادی از آن بر سر زبان هاست. این بن بست كه از قرن شانزدهم بخشی از خیابان ها و تونل های زیرزمینی شهر را به هم متصل كرده زمانی شاهد طغیان ها و درگیری های خیابانی بوده است.  مری كینگز  نام یكی از ثروتمندان این منطقه بوده كه در قرن هفدهم در این مكان سكونت داشته و پس از مرگش، زمانی نام او را روی این خیابان گذاشته اند. پس از درگیری های داخلی، این مكان به حال خود رها شده بود و عده ای اعتقاد دارند به همین دلیل، خیابان مكان پرسه ارواح ساكنان كشته شده این منطقه شده است. كسانی كه در این بن بست قدم می زنند ادعا كرده اند كه همیشه صدای پای كسی را پشت سرشان می شنوند و وقتی بر می گردند هیچ كس را در آن اطراف پیدا نمی كنند. اكثر بازدید كنندگان این خیابان ادعا كرده اند كه روح دختر كوچكی به نام  «آنی» آنها را در این خیابان دنبال كرده است. به دلیل علاقه گردشگران به بازدید از این خیابان تاریخی كه افسانه های زیادی از آن بر سر زبان هاست، این مكان امروزه تبدیل به یك مركز گردشگری شده و شما می توانید همراه با تورهای محلی از این منطقه بازدید كنید.

باشگاه جوانان بی پروا

باشگاه های  جوانان بی پروا  برای نخستین بار در قرن هجدهم در لندن و ایرلند به راه افتاد؛ باشگاه هایی كه از جوانانی كه به دنبال تغییرات اجتماعی بودند تشكیل می شد، اما این افراد غالبا راه های غیرقانونی و گاهی اوقات حتی شیطانی را برای دستیابی به اهداف شان استفاده می كردند. یكی از مخوف ترین این باشگاه ها، باشگاهی در تپه های  «مونتپلیر» ایرلند است كه می گویند در گذشته در آن قربانی كردن حیوانات و مراسم  شیطانی بر پا می شد.گویا اعضای این باشگاه در یك آتش سوزی در داخل قلعه جان شان را از دست می دهند، اما مردم محلی اعتقاد دارند كه نیروهای ماورائی  در این اتفاق مؤثر بوده اند. هنوز هم این مكان به عنوان یك جای نفرین شده محسوب می شود.

نفرین جادوگر

قلعه بانگار(Bhangarh) در اوایل دهه 1600 توسط یكی از پادشاهان هند در این كشور ساخته شد، وظیفه حفاظت از شهر كوچكی با جمعیتی معادل 10هزار نفر را بر عهده داشت. براساس افسانه ها جادوگری عاشق دختر پادشاه می شود و تلاش می كند با فروش عطری حاوی عصاره محبت او را از آن خود كند، اما شاهزاده متوجه این نكته می شود و شیشه عطر را می شكند.این جادوگر توسط نیروهای پادشاه كشته می شود اما قبل از مرگ فرصت می یابد تا تمام شهر را نفرین كند. اندكی بعد از مرگ جادوگر ارتش مغول به قلعه هجوم می آورند و تقریبا تمام ساكنان شهر ازجمله دختر پادشاه در این حمله كشته می شوند. بعد از آن مردم محلی از زندگی در خرابه های اطراف قلعه هم امتناع می ورزند و برای قرن ها این منطقه خالی از سكنه باقی می ماند.حتی گفته  می شود، امروزه هم از حضور افراد پس از تاریك شدن در قلعه جلوگیری می شود ؛ زیرا گزارش هایی از پیدا شدن جسد افرادی كه شب را در قلعه به صبح رسانده اند، منتشر شده است. علاوه بر این بازدیدكنندگان از شنیدن صداهای عجیب و دیدن ارواح در محوطه داخلی قلعه داستان های بسیاری نقل كرده اند. قلعه بانگار معروف ترین جاذبه ترسناك هندوستان است كه علاوه بر جاذبه های تاریخی و معماری از نظر داستان های وحشت آور نیز برای بازدیدكنندگان جذابیت ویژه ای دارد.

خون آشام  ها در قبرستان

اگر تاكنون در مورد دیده شدن ارواح در گورستان ها داستان های زیادی شنیده اید باید بگوییم كه تمام آنها در گورستان «هایگیت» لندن گزارش شده اند. این گورستان كه در سال 1839تاسیس شده بیش از 170هزار جسد را در خود جای داده است. در طول سال های مختلف منابع خبری گزارش های مختلفی از دیدن ارواح در این قبرستان منتشر كرده اند. ازجمله مردی كه ماشین اش در نزدیكی این مكان دچار سانحه شده  بود، از دیدن روحی با چشمانی قرمز حكایت دارد. افراد دیگری نیز از مشاهده كردن ارواح این منطقه داستان ها گفته اند، اما در این میان خون آشامی كه در این منطقه دیده شده بیش از همه ترسناك به نظر می رسد. مأموران پلیس گزارش های بسیاری از شواهد عینی در این زمینه ثبت كرده اند. داستان پیرزن دیوانه ای كه در میان قبرها به دنبال كودكش می گردد نیز یكی دیگر از داستان های وحشت آور این قبرستان است.

جنگلی برای خودكشی

جنگل  «آئوكیگاهارا» درژاپن از آن دست مكان هایی است كه مردم محلی به شدت از آن دوری می جویند. نام این جنگل در زبان ژاپنی به معنای مكان شیاطین است. آمارها نمایانگر تعداد به نسبت زیاد خودكشی در این جنگل است كه در عجیب ترین حالت آن، حكایت از 100 خودكشی در طول یك سال در این جنگل دارد. گرچه اداره پلیس از بیان آمار تعداد دقیق خودكشی های این منطقه جلوگیری می كند، اما تعداد خودكشی ها در این جنگل به قدری زیاد است كه مردم به آن نام؛ جنگل خودكشی داده اند و بعد از پل گلدن گیت دومین مكان دنیاست كه در آن خودكشی صورت می گیرد. كسانی كه به این جنگل رفته اند از دیدن ارواح خشمگین در لابه لای درختان جنگل داستان ها می گویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *