رستوران های هندی , تند تند تند

عطر ادویه  جات گوناگون و فریبنده از رستوران های هندی همراه با طعم تند غذاهای آن، مورد توجه بسیاری از علاقه مندان خوراك های هندی است. در سفر امروز از گوشه و کنار هند و رستوران های شیک و گران قیمت تا فروشندگان دوره گرد خیابان های دهلی و مومبای گذر می کنیم و از رستورانی هندی در لندن سردر می آوریم . در این گشت و گذار با ما باشید و از همین جا عطر و طعم خوراك های لذیذ هندی را حس كنید!

 

بخارا

هتل «آی تی سی مائوریا» در شهر دهلی بیش از سه دهه است که پذیرای مهمانان با بهترین امکانات رفاهی است. از میان چندین رستوران این هتل رستوران «بخارا» از رستوران های درجه یک این شهر به حساب می آید. تنور گلی بسیار زیبای این رستوران تلفیقی از سنت های کهن آشپزی را به همراه سایر امکانات مدرن در اختیار مشتریانی که بهترین ها را می پسندند  قرار می دهد. در این تنور که در زبان محلی « تندور» نامیده می شود بهترین کباب ها و جوجه هایی که در ادویه جات مختلف از پیش خوابانده شده پخته می شود. سوپ دالی که در رستوران بخارا سرو می شود از بهترین نمونه هایی است که در جهان می توانید پیدا کنید. این سوپ تند و خوشمزه آنقدر در میان غذاهای هندی کاربرد دارد که شاید بتوان آن را در هر وعده و در کنار هر خوراکی مشاهده کرد. ممکن است شما مقدار بیشتری از آن را بخواهید که آن هم امکان پذیر است و در یک کاسه زیبا می توانید مقدار بیشتری از آن را نوش جان کنید. البته قبل از آن که سوپ خوشمزه برایتان بیاید شاید میز شما با یک نان داغ که همان موقع در تنور پخته شده تزئین شود. یکی از خوراکی های اصلی معروف این رستوران «سیکندرا ران» است. سیکندرا همان اسکندر و ران هم همان ران بره است. داستان این کباب خوشمزه را به دوران جهانگشایی اسکندر مربوط می دانند.فضای آرام و نور ملایم و صندلی های راحت در رستوران بخارا همراه با خوراک های درجه یک آن، تجربه ای فراموش نشدنی است.

 

میراث مغولان

ریشه های فرهنگی دودمان مغولان که بیش از سه سده بر هندوستان حکمرانی کردند از ایران و آسیای میانه سرچشمه می گرفت. این دودمان که به نام های دیگری همچون گورکانیان، بابری ها و مغولان اعظم نیز در برخی از متون معروف هستند حکومت شان بر هندوستان از نیمه نخست سده شانزدهم میلادی آغاز شد و تا میانه سده نوزدهم ادامه یافت تا این که استعمار انگلستان در این سرزمین سایه انداخت. گوركانیان هند نه تنها به زبان پارسی سخن  می گفتند؛ بلكه نقش مهمی در پیشبرد ادب و فرهنگ پارسی در این خطه داشتند. در ضمن آن ها ذائقه غذایی ایرانیان را می پسندیدند و آن را با طعم های محلی هند در هم آمیختند و رنگ و بویی ماندگار تحت عنوان خوراک مغولی از خود بر جای گذاردند. این سبک آشپزی که در منوی بیشتر رستوران های هندی در سراسر جهان به چشم می خورد از انواع کباب ها و خورش های لذیذ تا دسرهای گوناگون را دربرمی گیرد. در خوراک های مغولی انواع گوناگون ادویه  در کنار موادی همچون کره و شیر و همچنین زعفران و انواع خشکبار مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابر ذائقه ویژه هندی ها، انواع خوراک مغولی هم با گوشت و هم بدون گوشت و به صورت گیاهی تهیه می شود. از این خوراک ها می توان به بریانی، پراتای مغولی، انواع کوفته، قیمه ماتار، حلیم، مرغ مسلم، روغن جوش شاهی، بوتی کباب، مرغ تندوری و بسیاری از غذاهای لذیذ دیگر اشاره کرد. یکی از غذاهای معروفی که به آن اشاره شد بریانی است. بریانی با مواد گوناگونی همچون گوشت قرمز و مرغ تهیه می شود و ادویه جات گوناگونی نیز در تهیه آن به کارگرفته می شود. یک نوع از بریانی که به آن بریانی حیدرآبادی می گویند، از شهرت بالایی برخوردار است. بریانی حیدرآبادی بیشتر با گوشت گوسفند یا بره تهیه می شود. البته گاهی نیز از مرغ در پخت آن استفاده می شود. از مواد موجود در بریانی حیدرآبادی می توان به گوشت، برنج، ماست، لیمو، زعفران، ادویه جات و گشنیز اشاره كرد. بریانی حیدرآبادی را معمولاً با یک کاسه ماست که با پیاز و نعناع مخلوط شده می خورند. گاهی نیز در کنار آن بادمجان سرخ شده را می توان یافت. در شهر حیدرآباد بهترین نوع بریانی را می توان در رستوران های هتل شاداب، کافه و رستوران بهار و فودکورت پارادایز پیدا کرد. هتل شاداب که در سال 2002 میلادی در شهر حیدرآباد احداث شد به خاطر رستوران و بریانی لذیذش از شهرت بالایی برخوردار است و فودکورتی نیز در این شهر توسط این هتل با نام فودکورت شاداب تأسیس شده که به ارائه خوراک های گوناگونی همچون همین نوع از بریانی مشهور که نام این شهر را بر خود داشته می پردازد. تاریخچه هتل شاداب به سال 1953 میلادی و یک کافه کوچکی برمی گردد که به عرضه چای ایرانی مشغول بود. در سال 1983 این کافه گسترش بیشتری یافت و رستورانی در طبقه نخست آن باز شد تا این که در سال 2002 هتل ساخته و رستوران جدید کنونی در آن احداث شد.

 

دهلی و یك دنیا خوراك

در شهر کهن و شلوغ دهلی خوراکی و غذاهای گوناگون را در هر گوشه و کناری با هر قیمتی و کیفیتی می توانید بیابید. در هرگوشه از پیاده رو افرادی را می بینید که با یک سبد از مواد اولیه و ظرف های غذاخوری با یک چراغ گازی خوراک پزی به تهیه غذا یا چای مشغول بوده و روزی خود و خانواده شان را با همین ابزار اندک فراهم می کنند. شاید درگوشه ای دیگر فردی را ببینید که چراغ گازی را در بخش عقب دوچرخه اش بسته و مواد مورد نیاز برای پخت و پز را داخل خورجین های دوچرخه اش قرار داده است. او صبح با همین دوچرخه به محل مورد نظرش آمده و شب با همان به خانه برمی گردد. دوچرخه برای او هم وسیله حمل و نقل و هم آشپزخانه و وسیله امرار معاش است. یکی از نکات جالب توجه در خوراک هندی آن است که بیشتر غذاهای هندی بدون گوشت پخته می شود. به عبارت دیگر؛ بیشتر مردم هندوستان گیاهخوار هستند و این امر ناشی از باورهای دینی و آیینی آنهاست. خوردن گوشت حیوانات نزد هندوها که جمعیت غالب در هندوستان را تشكیل می دهند، مردود است. عده ای از هندی ها که پیروان آیین «جین» هستند پا از این هم فراتر گذاشته و نه تنها گوشت نمی خورند؛ بلکه از میان گیاهان نیز فقط بخش هایی از گیاهان را که بالای خاک می روید مورد استفاده قرار می دهند. بدین ترتیب پیاز، هویج و سیب زمینی نیز نزد پیروان آیین جین استفاده نمی شود. با در نظر گرفتن این نکته، بنابراین برایتان عجیب نخواهد بود وقتی که وارد یک رستوران فست فود در هند بشوید و ببینید که بر روی بیلبورد بزرگ منوی رستوران، بخش اعظم غذاها گیاهی بوده و شاید تنها در ستون های آخر چندین خوراک گوشتی بیابید. البته این پایان کار نیست؛ زیرا همین توجه به غذاهای گیاهی باعث شده که هندی ها در به کارگیری ادویه جات و مواد افزودنی گوناگون به خوراک های شان به درجه بالایی از مهارت و استادی برسند. آنها با استفاده از مواد گیاهی گوناگون و ترکیب و فشردن آنها به یکدیگر موادی را فراهم می کنند که هنگام پخت و پز تا حدودی طعم هایی شبیه به گوشت، مرغ یا ماهی بدهند. بنابراین امتحان کردن این غذاهای گیاهی مانند مرغ سوخاری گیاهی یا ماهی کبابی گیاهی می تواند تجربه ای جالب و شاید لذیذ و فراموش نشدنی برای شما باشد.

 

در شهر شمالی

در شمال اروپا و در شهر قدیمی و مشهور لندن ملیت ها و نژادهای گوناگونی از سراسر جهان در کنار هم زندگی می كنند كه هر کدام بخشی از عادت های فرهنگی شان را با خود به این شهر شلوغ آورده اند. هندی ها در این شهر و فرهنگ هند در این میان جایگاه ویژه ای دارد به ویژه این كه سرزمین هند دورانی را تحت سلطه انگلیسی ها سپری کرده و در فراز و نشیب مسائل سیاسی، فرهنگ دو ملت به شکل های گوناگون و پیچیده ای با هم در تماس قرار گرفته است. خوراک هندی در لندن و در مجموع انگلستان یکی از خوراک های خارجی پر طرفدار و محبوب در میان انگلیسی ها، هندی ها و سایر خارجی های ساکن در این كشور است. یکی از قدیمی ترین رستوران های هندی لندن که در خیابان «ریجنت» واقع شده «ویراسوامی» نام دارد که از سال 1926 تاکنون به عرضه بهترین و با کیفیت ترین غذاهای هندی در این شهر مشغول است. بخشی از سالن این رستوران ویژه برگزاری مهمانی های خصوصی است که تا 50 نفر در آن جای می گیرند. این بخش از رستوران که با زیبایی تمام تزئین شده دارای لوسترهای بسیار زیبا، صندلی های چوبی و دیواره جداکننده مشبک چوبی است که یادآور هنر جالی کاری در سازه های جاودانه مغولان هند است. از ویژگی های مهم غذاهای این رستوران آن است که مجموعه ای گزیده شده از بهترین خوراک هندی از گوشه و کنار این شبه قاره بزرگ را شامل می شود؛ از کباب تندوری پنجاب و شمال هند تا انواع خوراک دریایی سواحل بیکران آن. از دسرهای بسیار خوب این رستوران می توان به «راج کاچوری» که با ادویه جات مخصوص طعم بی نظیری دارد، اشاره كرد. تندوری میگو و «چیکن تیکا» نیز در این رستوران از غذاهای بسیار محبوب مشتریان است. برای گیاه خواران نیز بشقاب های متنوع و بی نظیری تهیه شده که با تزئین، بسیار استادانه ارائه می شود. یکی از خورش های عالی این رستوران «روغن جوش کشمیری» است که با ماهیچه های برّه و ادویه جات عالی هندی و زعفران ناب ایرانی تهیه می شود. وبسایت این رستوران نیز با کیفیت بالایی طراحی شده و در دسترس کاربران و مشتریان قرار دارد و از طریق آن می توان به منوی کامل رستوران دست یافت و همچنین میز مورد نظر را رزرو كرد. از نکات جالب توجه در این رستوران ممنوع بودن هرگونه عکاسی در داخل سالن آن است. این امر به خاطر پرهیز از مزاحمت برای سایر مشتریان و حفظ حریم شخصی آنها در نظر گرفته شده است. از نکات جالب توجه دیگر در این رستوران توجه به حضور مسلمانان در آنجاست . به همین خاطر، بخش  زیادی از خوراک های این رستوران از گوشت حلال تهیه شده و کارمندان اطلاعات دقیقی را درباره منوی حلال رستوران در اختیار مشتریان قرار می دهند. بسیاری از جزئی ترین اطلاعات درباره این رستوران و امکانات جانبی اش را می توان پیش از حضور از طریق وبسایت آنجا به دست آورد.

 

باربیکیو نیشن

«باربیکیو نیشن »که به کباب ملت می توان آن را ترجمه کرد یکی از رستوران های موفق و محبوب در کشور هندوستان است. نخستین شعبه از آن در سال 2006 میلادی در شهر مومبای تأسیس شد و سپس در شهرهای دیگر هند از جمله؛ احمدآباد، جیپور، میسور، دهلی نو و پونه نیز شعبه هایی از آن گشایش یافت. از سال 2016 میلادی به بعد نیز چندین شعبه از این رستوران در کشور امارات متحده عربی راه اندازی شد. «باربیکیو نیشن» از آن جمله مکان هایی است که در میان علاقه مندان به انواع کباب محبوبیت بالایی دارد. ویژگی برجسته این رستوران وجود منقلی برای کباب کردن در سر هر میز است. کباب ها در این رستوران از انواع جوجه گرفته تا گوشت گوسفند ، ماهی و میگو را دربر می گیرند. «شیش کباب» و «کباب پیشاوری» از جمله کباب های محبوب در این رستوران است. ماهی کبابی به سه سبک هندی، مدیترانه ای و لبنانی تهیه می شود. جوجه کباب نیز به سبک های هندی، چینی و لبنانی موجود است. در منوی غذاهای گیاهی پنیر کبابی، قارچ، مخلوط سبزیجات و سیب زمینی کبابی را می توان یافت که به سبک ها و شیوه های گوناگون تهیه می شود. چند نوع سوپ خوشمزه نیز در اینجا یافت می شود که از جمله می توان به سوپ دال و سوپ سبزیجات آن اشاره كرد. برای دسر نیز چندین نمونه از انواع دسرهای سرد و گرم، بستنی و شیرینی های لذیذ در اینجا یافت می شود. یکی از ویژگی های خوب و کاربردی نوین در این رستوران وبسایت مجهز و همچنین اپلیکیشن موبایل آن است. این تمهیدات نوین به مشتریان این امکان را می دهد تا از شعبات و منوی رستوران آگاه شده و بتوانند میز مورد نظرشان را از قبل رزرو كنند. همچنین مشتریان پروپاقرص اینجا از طریق همین اپلیکیشن می توانند از آخرین تغییرات و جشنواره های خوراکی پیش رو در این رستوران ها آگاه شوند.

 

پیاده روهای مومبای

شهر پر جمعیت مومبای که پیش تر آن را با نام بمبئی می شناسیم با خیابان ها و پیاده روهای بسیار شلوغ و پرسروصدا، جایی است که تا چشم کار می کند جمعیت در آن موج می زند. گویی در میان اقیانوسی از آدمیان غرق شده ای و مجرایی برای رهایی از آن یافت نمی شود. کم کم به این جمعیت زیاد و صدای ممتد بوق خودروها و موتورسیکلت ها عادت می کنی و از غذا خوردن در رستوران های شیک و گران قیمت به سوی غذاخوری های محلی و کنار خیابانی عادت خواهی کرد. اینجا دنیایی دیگر است که عطر و طعم آن فضای شهر را دربرگرفته است. عصرها در خیابان محمد علی، صفی طولانی از دکه ها و فروشندگان کنار خیابانی را می بینیم که بر روی منقل هایی دراز  با سیخ های کباب، دود غلیظی راه انداخته و احیاناً شما را برای صرف یکی، دو سیخ از انواع کباب متوقف می کنند. در ساعات مختلف روز هرگاه که احساس گرسنگی كمی کردید و  خواستید یک میان وعده خوشمزه نوش جان كنید، می توانید در کنار یکی از دکه هایی که در آن سمبوسه سرخ می شود ، ایستاده و یکی، دو عدد سمبوسه خریداری و نوش جان کنید. این سمبوسه ها که در میان آن ها سیب زمینی پخته شده  به همراه سیر و ادویه جات گوناگون قرار دارد، به خاطر طعم تندشان در میان شهروندان مومبای بسیار محبوب  هستند. اگر از خیابان «گل موهر» گذر کنید روبروی کالج «میتی بای» چند سمبوسه پزی عالی را خواهید یافت. یکی از خوراکی های پرطرفدار در مومبای «بِل پوری» است که در واقع نوعی دسر کنار خیابانی است که در هر ساعت از روز می توانید آن را نوش جان کنید. پل پوری از برنج پف کرده، ادویه جات، سبزیجات و نوعی سس تند تمرهندی تهیه می شود. اگرچه «بل پوری» به صورت کارخانه ای و در سوپرمارکت ها نیز تولید می  شود، ولی این نوع تازه و داغ که به ویژه در کنار خیابان های مومبای تهیه می شود، چیز دیگری است و اغلب افراد ترجیح می دهند که آن  را در همان مکان خریده و به صورت تازه و داغ میل کنند. اگر هم میل به غذا یا میان وعده ندارید، اما تشنه هستید، می توانید بنا بر سلیقه  خودتان از نوشیدنی های متنوع و فراوان داغ و خنک کنار خیابان بهره بگیرید. چای مخصوص هندی همراه با شیر و انواع ادویه تقریباً در هر جا که اراده کنید، در دسترس خواهد بود و از رستوران ها و کافه های لوکس و گران قیمت تا فروشندگان دوره گرد خیابانی آن را تهیه می کنند. برخی از این فرشندگان دوره گرد آنقدر با سلیقه و خلاقانه کار می کنند که برای خودشان مشتریان پروپاقرص و ثابت داشته و همیشه سرشان شلوغ است. اگر هم نوشیدنی خنک را ترجیح می دهید انواع آب میوه  تازه و شربت ها و میلک شیک های گوناگون را می توانید نوش جان كنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *