سال نو را با سفرهای متفاوت آغاز کنید

اول فروردین که می شود؛ 360 روز گذشته سال پیش به چشمان مان می آید. روزها و تجربه هایی که از سر گذراندیم و برنامه ریزی برای یک سال دیگر، اما حیف است که سال را به پایان برسانیم بدون این که مقصد جدیدی را کشف کرده باشیم.پس بهتر است چمدان تان را ببندید و عذر و بهانه های متداول را کنار بگذارید. دنیا منتظر شماست تا کشفش کنید. شاید خیلی اهل سفر نیستید یا بودجه کافی برای گشت و گذار در شهرهای مختلف دنیا را ندارید یا اصلا یک آدم خانه نشین هستید، اما امسال را سعی کنید به شکل متفاوتی آغاز کنید. توصیه ما این است که تورها و مقصدهای تکراری و خلاصه سفرهای تکراری را کنار بگذارید و سراغ مقصدهای ناشناخته بروید. شهرهای بسیاری در دنیا وجود دارند که مردم روزشان را متفاوت تر  از شما آغاز می کنند. غذاهای متنوعی در سفره های رنگارنگ شان وجود دارد که شما طعم آن را هرگز نچشیده اید.همچنین اقوام و فرهنگ های گوناگونی وجود دارند که دنیا را به شکل کاملا متفاوتی درک می کنند. برای تجربه كردن تفاوت ها، لمس اتفاقات تازه و آشنایی با سبک  های جدید زندگی به مقصدهای ناشناخته سفر کنید. در اینجا برای شما بسته ای از مناسب ترین و در دسترس ترین مقصدهای گردشگری جهان را فراهم آورده ایم كه می تواند راهنمای شما در سفرهای نوروزی به نقاط گوناگون جهان  باشد.

 

از آنجایی كه كشورهای آسیایی نزدیک ترین مقاصد سفر برای ما هستند، بسیاری از جهانگردان ترجیح می دهند تعطیلات خود را در این قاره سپری کنند. اگر شما هم قصد سفر به كشورهای این قاره را دارید بهتر است بدانید که مقصدهای ناشناخته بسیاری در این خطه وجود دارند که شاید چندان با آنها آشنا نباشید.

 

لائوس

تخیل معنوی

لائوس دیدنی های بسیاری دارد، اما اگر لوانگ پرابانگ را به درستی بگردید دید کاملی در مورد این سرزمین به دست خواهید آورد. این شهر كه پایتخت باستانی لائوس بوده در دره باریکی که اطراف آن را کوه های بلندی فرا گرفته جا خوش کرده است و رودخانه مکونگ و رود خان ابهت خاصی به آن داده است. شهری که بیش از هزار سال پایتخت لائوس بوده و نامش در سال 1995در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد. لوانگ پرابانگ نبض شما را کند می کند و تخیل معنوی را با احساسی از آرامش در شما زنده می کند. معبدگردی یکی از اولین کارهایی است که در لائوس باید انجام دهید؛ معبد وات زینگ تونگ، معبد وات مای و معبد چوبی وات ویسونالات هر کدام دنیایی از شگفتی ها را در خود جای داده اند.

 

روسیه

آرامش و هیجان

این روزها روسیه به یکی از کشورهای محبوب برای گردشگران ایرانی تبدیل شده است. اگر قصد دارید تعطیلات نوروز را در این کشور سپری کنید مسکو، سن پترزبورگ و سوچی می تواند مقصدهای مناسبی باشد. اگر می خواهید به شهری سفر کنید که صبح ها در رشته کوه های بلند آن اسکی کنید و شب ها در کنار ساحل زیبای آن قدم بزنید؛ سوچی بهترین انتخاب است. در حقیقت سوچی یک مقصد ایده آل برای آنهایی است که دوست دارند هیجان و آرامش را در کنار هم تجربه کنند. کراسنایا پولیانا، برج کوه، باغ گیاه شناسی دنداریوم، ریویرا پارک و ویلای استالین از جاذبه هایی است که در سوچی نباید از دست بدهید.  برای دیدن پایتخت اولیه روسیه که شب ها سفیدی آن، چشم ها را خیره می کند و آبراهه های پیچ در پیچ آن برای بزرگان ادبی مثل فئودور داستایوفسکی و نیکلای گوگول الهام بخش بوده باید حتما به سن پترزبورگ بروید. در سفرتان به این شهر باید از قلعه پتر کبیر، كاخ كاترین، موزه آرمیتاژ و جزیره های این شهر دیدن کنید. لمس فرهنگ مردم روس و رفتن به سالن های اپرای فاخر و نفس کشیدن در شهری که زمانی شهر محبوب نویسندگان یا موسیقیدانان بزرگ جهان بوده تنها گوشه ای از جذابیت های مسکوی 860 ساله است. كاخ کرملین، تئاتر بالشوی، کلیسای جامع سنت باسیل و مرکز خرید گوم از دیدنی های مسکوست.

 

اندونزی

طلوع شگفت انگیز

اگر چمدان تان را به مقصد اندونزی بسته اید، بهتر است در برنامه سفرتان این سه شهر را بگنجانید؛ بالی که به جزیره خدایان معروف است، اُبود شهر یوگا و جاکارتا که پایتخت سورئال و پویای این کشور است. در سفرتان به بالی ابتدا باید سری به معابد این شهر بزنید. ساحل کوتا و سانور شما را به طبیعتی بهشت گونه می برند و در رویایی ترین منطقه شهر یعنی کوه باتور می توانید طلوع آفتاب را در جزیره به تماشا بنشینید. در سفرتان به اُبود، بازدید از نقاط باستانی را باید در برنامه های تان قرار دهید؛ غار فیل، کاخ سلطنتی و سیستم آبیاری سنتی برنج که با عنوان سوباک شناخته می شود، شما را با بخشی از فرهنگ این سرزمین آشنا می کند.جاكارتا هم پایتخت اندونزی است و كلی دیدنی برای شما دارد. کلیسای بردگان، مسجد استقلال، بنای یادبود ملی و موزه ملی از جمله این دیدنی هاست.

 

چین

متمایز

نمی توان به آسانی چین را با دیگر کشورهای کره زمین مقایسه کرد؛ چین سرزمین شگفتی ها و عجایب است. در سفرتان به این کشور بازدید از شهرهای شانگهای ، پکن و هنگ كنگ را نباید از دست بدهید. علی رغم این که یک چهارم از ساخت و ساز جهان امروز در شانگهای انجام می گیرد، اما هنوز بقایای معماری گذشته و رد پای استعمار دوران گذشته در خیابان های شلوغ شانگهای زنده است. شانگهای در روزهای اوجش مرکز هنر، معماری و تجارت آسیا بود و امروز هم عنوان پاریس شرق را با خود یدک می کشد تا گردشگران بیشتری را به خود جذب کند. در سفرتان به شانگهای در محله زین تیان دی پیاده روی و از معبد جید بودا، باغ یویوآن و برج مخابراتی شهر بازدید کنید.

هنگ کنگ فراتر از شخصیت تجاری خود، یک شهر فرهنگی پر جنب و جوشی است که همزمان ریشه های چینی و استعمار بریتانیا را در خود جای داده است. نگاه كردن به طلوع و غروب خورشید در یك قایق اژدهایی حتما برای تان لذت بخش خواهد بود. از سوی دیگر؛ شما می توانید در این شهر به دیدن آسمانخراش های غول آسا بروید و در شهر بازی بزرگ آن که رقیب اصلی «دیزنی لند» است، حسابی تفریح کنید. پکن هم که یکی از شش شهر باستانی چین است؛ قلب، روح و سیاست این کشور را در خود نهفته و در ترکیب آن با جاذبه های مدرن به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شده است. شهر ممنوعه، میدان تیان آن من، معبد بهشت و قصر تابستانی از جاذبه هایی است که در پکن نباید از دست بدهید.

 

مالزی

همیشه سبز

بهترین زمان برای بازدید از مالزی همین فصل بهار است؛. کوآلالامپور پایتخت زیبای این کشور و مجمع الجزایر لنکاوی می تواند گزینه های ایده آلی برای سفر نوروزی شما باشند. کوآلالامپور پر است از آسمان خراش هایی که گردشگران را به خود مجذوب می کند . خیابان های این کلانشهر همیشه پر جنب و جوش و پویاست. در سفرتان به کوآلالامپور از معبد تین هو، پاساژ  اسکوئر تایمز برجایا، موزه هنرهای اسلامی و برج «کی ال» دیدن کنید. اگر به دنبال یافتن كهن ترین جنگل های جهان هستید یا دوست دارید حیات وحش را با موجودات عجیب و غریب آن كشف كنید، سفر به لنكاوی که بهشت دزدان دریایی خوانده می شود، برای تان ضروری است. قدم زدن در جنگل های بارانی، تالاب گردی، قایق سواری و بازدید از ژئوپارک در لنکاوی بسیار لذت بخش است.

 

ویتنام

ماجراجویی

سفر به ویتنام از آن سفرهایی است که تا آخر عمر در ذهن تان پر رنگ خواهد بود. هانوی، هوشی مین و هالونگ بی هر کدام برای خود دنیایی از شگفتی هستند که باید آنها را بكاوید. در پایتخت ویتنام اصالت عجیب و غریب آسیای قدیمی با چهره پویای آسیای مدرن تلفیق شده است. معماری هر عمارت این شهر انگار موزه ای تاریخی است؛ هانوی شهری است که باید در فهرست گردشگری تان بگنجانید. محله قدیمی، دریاچه هوان كیم، معبد ادبیات و آرامگاه هوشی مین جاذبه هایی است که در این شهر نباید از دست بدهید.  هوشی مین با انرژی وصف ناپذیر خود ضربان تجارت و فرهنگ ویتنام را در دست گرفته و با سرعت به سمت جلو حرکت می کند. موزه بلایای جنگ، تونل جنگی، معبد اژدها و معبد امپراتور جدید از جاذبه های این شهر است. خلیج هالونگ که در شرق ویتنام قرار دارد، جزو میراث جهانی یونسکو شناخته شده و قسمتی از آن به طور کامل تحت حفاظت سازمان  محیط زیست قرار دارد. جزیره دائو بی، کونگ تی و کونگ دو از جزیره هایی است که در بازدید از این شهر نباید از دست بدهید.

 

تایلند

طبیعت بکر

تایلند به یکی از مقصدهای محبوب گردشگری تبدیل شده است. طبیعت و فرهنگ خاص این كشور برای مسافران جذابیت های ویژه ای دارد. بانکوک و چیانگ مای از جمله شهرهای این کشور است که شما را شگفت زده خواهند کرد. بانکوک به شهر فرشتگان و ونیز شرق مشهور است؛ شهری که شما را در اولین برخورد غافلگیر خواهد کرد. در بانکوک با  کافه های لوکس و رستوران های عالی مواجه خواهید شد؛ شهری با ترکیبی مسحور کننده از دنیای قدیم و جدید و تناقض های گیج کننده و هیجان انگیز. کاخ بزرگ، موزه ملی، معبد پادشاهان و معبد وات پو از نقاط دیدنی بانکوک است. چیانگ مای، پایتخت فرهنگی تایلند است .در چیانگ مای می توانید با پادشاه ببرهای دنیا ملاقات کنید، غارهای سنگ آهک را کاوش و در رودخانه با یک قایق اژدهایی گشت و گذار کنید. معبدهای پراتات دوی سویپ، چیانگ من و  همچنین کاخ پایپینگ از نقاط دیدنی این شهر است.

 

هندوستان

رویایی

آگرا، جیپور و دهلی را مثلث طلایی هندوستان می نامند؛ شهرهایی که باید به آنها سفر کنید تا هندوستان را به معنای واقعی بشناسید. آگرا را بهشت هندوستان می نامند؛ تاج محل معروف ؛ یکی از عجایب هفتگانه جهان در این شهر قرار دارد. قلعه آگرا، آرامگاه اکبر شاه و شهر قدیمی شما را با گوشه ای از فرهنگ و تاریخ این سرزمین آشنا خواهد کرد. در جیپور یا شهر صورتی باید از کاخ شهر، کاخ هوا محل، قلعه آمبر، قلعه جایگراه، رصد خانه جانتار مانتار و معبد میمون گالتا بازدید کنید. شهر دهلی هم به دو بخش قدیمی و جدید تقسیم می شود که هر دوی آن دیدنی است. در سفرتان به دهلی از باغ پنج حس، مسجد جامع، مقبره گاندی و قلعه پورانا کیلا حتما دیدن کنید.

1.jpg

 

گرجستان

آمیزه غرب و شرق

در اوراسیا؛ چهارراه آسیای غربی و اروپای شرقی قراردارد. گرجستان در حقیقت ترکیبی شگفت انگیز از ویژگی های فرهنگ شرقی و غربی است که  در عین حال، فرهنگ روسی هم مانند ادویه ای ملایم به آن افزوده  شده است. باتومی و تفلیس از شهرهایی هستند که در گرجستان نباید آن ها را از دست بدهید. باتومی، پایتخت تابستانی گرجستان با تپه های سرسبز و مه گرفته، معماری بی نظیر و سواحل دلفریب یکی از بهترین مقاصد برای گذراندن تعطیلات است. باتومی را مروارید دریای سیاه هم خوانده اند؛ شهری که در جنوب غربی گرجستان واقع شده و یکی از زیباترین شهرهای این کشور است. بخش قدیمی شهر، قلعه گونیو آپسرائوس و بلوار باتومی از جاذبه های باتومی است. تفلیس پایتخت گرجستان در لغت به معنای چشمه های آبگرم است .رودخانه متکواری چشم انداز شهر را تا حدود زیادی تحت تاثیر قرار داده است. معماری زیبا، هنر پویا، پس زمینه تاریخی غنی و فرهنگ مهمان نوازانه گرجستان باعث شده این شهر یکی از مقصدهای توریستی محبوب دنیا باشد. قلعه ناریکالا، شهر قدیمی، خیابان روستاولی، خانه اپرا و موزه ملی از جاذبه‎ های این شهر است.

 

 

2.jpgگرچه اروپا هنوز یک قاره لوکس برای گردش به شمار می رود، اما می توان با كمی برنامه ریزی، در بودجه سفر صرفه جویی کرد و بر لذت تعطیلات افزود. هر کدام از کشورهای این قاره نقاط دیدنی و تاریخی بسیاری دارند که گشتن در آنها لذت بخش است. پیشنهاد می كنیم كه برای سفرتان به اروپا وقت بیشتری در نظر بگیرید

 

انگلستان

سایه منچستر یونایتد

از سفر به انگلستان نمی توان به آسانی گذشت؛ کشوری که به خوبی در جذب توریست موفق بوده و توانسته اکثر شهرهای خود را در فهرست گردشگران بگنجاند. لندن هر ساله بسیاری از گردشگران را به خود مشغول می کند. اگر شما هم جزو این دسته هستید توصیه ما این است که از بیگ بن، برج لندن، کاخ باکینگهام دیدن كرده و در خیابان های «آکسفورد»، «نایتسبریج» و «کارنبی» خرید کنید. منچستر شهر محبوب دیکنز داستان نویس می تواند هم دومین مقصدتان در این کشور باشد. شهری که سایه تیم فوتبال منچستر یونایتد بالای سرش قرار دارد. کلیسای جامع، گالری هنر و تور ورزشگاه منچستر را در برنامه سفرتان بگنجانید. اگر دوست دارید بریتانیای قرون وسطی را هم تجربه کنید باید سری به یورک بزنید؛ شهری در شمال انگلستان که بیش از 2 هزار سال قدمت دارد. در این شهر باید به کلیسای جامع، برج کلیفورد، موزه وایکینگ ها و موزه یورکشایر سری بزنید.

 

سوئیس

اینجا سوئیس است!

کشور ثروتمندان که نامش به واسطه صنعت بانکداری، رفاه و دموکراسی شهرت دارد، یکی از مقاصد محبوب گردشگران به شمار می رود. در سفرتان به سوئیس باید از شهر زوریخ که مردم آن، بالاترین کیفیت زندگی را تجربه می کنند و لوسرن که دروازه ورودی به مرکز این کشور است، دیدن کنید. زوریخ مرکز ثروتمندترین بانک های جهان است؛ شهری که مانند یک دژ مستحکم ساخته شده اما جنب و جوش مردم و حس زیبایی شناختی آنها لطافت را برای شهر ارمغان آورده است. در سفرتان به زوریخ فراموش نکنید که در خیابان بان هوفستراس قدم بزنید، در بخش قدیمی شهر بگردید و در کنار دریاچه زوریخ ساعت ها بنشینید. پل چپل و اسپریوئربروکه، پل های تاریخی این شهر هستند که باید از آنها بازدید کنید.

 

اسپانیا

دلفریب

اسپانیا شهرهای دیدنی بسیاری دارد، اما اگر بخواهید از زمان تان بهترین استفاده را ببرید بهتر است تکلیف سفرتان را از پیش روشن کنید. اگر دوست دارید به دروازه تاریخ اسپانیا پای بگذارید باید سراغ«سویا» یا همان« سویل» بروید؛ شهری با ظاهری جذاب دلفریب. بازدید از کلیسای جامع، قصر تاریخی و پارک ماریا لویزا را در  فهرست بایدهای سفر خود قرار دهید.  در مادرید مدرن جنب و جوش یک شهر اروپایی با میراث فرهنگی غنی را تجربه خواهید کرد. حوالی غروب در ریل پالاسیو و پوئرتا سول قدم بزنید تا  پی ببرید که چرا مادرید را شهر شب زنده داران می نامند. کاخ سلطنت، موزه پرادو و معبد دبود شما را با تاریخ این شهر آشنا می کند. بارسلونا یکی از غنی ترین شهرهای جهان از لحاظ معماری و هنر است که آثار نقاش به نام اسپانیایی، گائودی در آن شما را مسحور خود خواهد کرد.

 

ایتالیا

موزه بی سقف

اگر جهانگرد باشید ایتالیا حتما یکی از کشورهایی است که در صدر فهرست تان قرار دارد؛ کشوری که هر گوشه آن تاریخ و هنری نهفته است. ونیز، رم و میلان جزو شهرهایی است که در ایتالیا نباید از دست بدهید. اگر هر شهری در دنیا با یک نشانه شناخته شود قطعا و نیز با کانال های آبی و قایق هایش شناخته می شود. تصور شهری بدون اتومبیل شاید برای ما دشوار باشد اما ونیز تحقق زندگی وسط آب است. میدان و کلیسای سن مارکو، و سانتا سوفیا از نقاطی است که در ونیز باید به آنها سری بزنید. معروف است که سفر  به رم بازدید از بزرگ ترین موزه بی سقف دنیاست . این جمله چندان هم خالی از معنا نیست؛ چون در رم لازم نیست برای دیدن آثار باستانی به خودتان زحمتی دهید. کافی است سرتان را بالا بگیرید و به شهر خیره شوید.اوستیا آنتیکا، آمفی تئاتر رم، ویلای کوئینتیلی و کلیسای سن کلمنته مهم ترین جاذبه های رم است. میلان پایتخت تجاری و خانه بورس ایتالیاست، اما شهرت آن به خاطر صنایع مد و طراحی است. کلیسای سانتا ماریا، کلیسای جامع، کلیسای سنت آمبروجی و موزه پیناکونکا نقاطی است که نباید در میلان از دست بدهید.

 

یونان

دوست داشتنی

نمی شود ادعای جهانگردی داشت و به یونان سفر نکرد؛ کشوری که تمام شهرهای آن دیدنی است. آتن که زادگاه تمدن و دموکراسی است، شما را با یكی از مهم ترین تمدن های جهان باستان آشنا خواهد کرد. آکروپلیس مشهور که جزو  شگفتی های جهان است در این سرزمین جای خوش کرده. در سفرتان به مرکز سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، مالی و تجاری یونان از پارتنون، آگورای قدیم، موزه جدید آکروپلیس، باغ ملی، موزه باستان شناسی بازدید کنید.  کرت شهری با طبیعت زیبا، تاریخی کهن و فرهنگی دوست داشتنی است و از سویی؛ مهد تمدن مینوسی؛ یعنی کهن ترین تمدن اروپایی هم به شمار می رود. در کرت باید از کنوسوس باستان، موزه باستان شناسی ایراکلیون، شهر قدیمی و بندرگاه، تنگه سامره و دریاچه کورناس دیدن کنید. سانتورینی را گوهر دریای اژه می نامند؛ شهری با صخره های رنگارنگ که 300 متر از دهانه دریا را در خود غرق کرده است. برای بازدید از مناطق باستانی این شهر باید به ساحل جنوب شرقی  آن سر بزنید و در روستاهای  آن به دنبال گذشته اروپا بگردید.

 

آلمان

مقرراتی

آلمان از آن دست کشورهایی است که برای سفر به آن ممکن است دشواری های زیادی را به جان بخرید، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. اگر به تاریخ معاصر جهان علاقه مندید ،برلین شهری است که شما را مجذوب خود خواهد کرد. مناظر برلین از دروازه برندنبورگ تا ساختمان فدرال می  تواند داستان زندگی ملت آلمان را برای شما بازگو کند. برلین مرکز بسیاری از بناهای دولتی این شهر مانند رایشتاگ  (مجلس فدرال) آلمان نیز هست. علاوه بر این برلین شهر هنر، هنرمندان و موزه است  و بیش از 170 موزه را در خود جای داده است. هامبورگ را دروازه ورود به جهان می نامند؛ بزرگ ترین بندر اروپا و دومین شهر آلمان. هامبورگ از سده های میانه تاکنون در تجارت جهانی نقش آفرینی کرده و هنوز هم به عنوان یک شهر ثروتمند در اروپا شهرت دارد. مهم ترین جاذبه این شهر بندر تاریخی آن با بیش از 800 سال قدمت است.در بازدید از این شهر کلیسای سنت مایکل را نیز در فهرست بایدهای تان قرار دهید.

 

 

 

2-(1).jpg

 

 

 

 

 

2.jpgآمریکا را کریستف کلمب کشف کرد، اما هر کسی باید یک دور این قاره را با چشمان خود کاوش کند. اگر هنوز برای سفر نوروزی تان برنامه ریزی نکرده اید، قاره آمریکا می تواند گزینه مناسبی باشد.از میان كشورهای فراوان و متنوع این قاره تنها  3 كشور از بخش جنوبی و شمالی این قاره پهناور؛ یعنی اكوادور ، مكزیك و كانادا را برای شما در نظر گرفته ایم

 

اکوادور

ناشناخته

نام اکوادور شاید برای خیلی از مسافران آشنا نباشد، اما آنهایی که به دنبال مقاصد ناشناخته هستند این کشور را به خوبی می شناسند. گوایاکیول بزرگ ترین شهر اکوادور در حقیقت اصلی ترین بندر این کشور هم محسوب می شود و از دید جهانگردان به عنوان دروازه ورودی اکوادور شناخته می شود. شهری که تلاش های بسیاری برای بهبود وجه خود از نظر امنیتی کرده و امروز با خیال راحت می توان از طبیعت بکر و جاذبه های فرهنگی و تاریخی آن بهره مند شد. در سفرتان به قلب تپنده اکوادور از تپه تاریخی سرو سانتا آنتا، گردشگاه مالکون2000، پارک ایگوآنا و ساحل پلایا دیدن کنید.  مقصد بعدی شما در این کشور باید گالاپاگوس باشد؛ شهری که دید شما را نسبت به کل جهان تغییر می دهد.  برخی از حیواناتی که در این جزیره زندگی می کنند در هیچ جای دیگری از کره زمین پیدا نمی شوند و جالب این که آنها هیچ ترسی از انسان ها ندارند. تماشای لاک پشت های غول پیکر، پرندگان و شیرهای دریایی از جذابیت های سفر به گالاپاگوس است. بازدید از ایستگاه تحقیقاتی داروین و غواصی و غارگردی از دیگر لذت های سفرتان خواهد بود.

 

مکزیک

فراموش نشدنی

سفر به مکزیک تجربه ای فراموش نشدنی و شگفت انگیز است .این كشور معمولا دوستداران تفریحات ساحلی را به خود جذب می کند. کانکون و مریدا دو شهری است که در صدر مقاصد گردشگری این کشور می درخشند. کانکون را شهر همیشه بهار می نامند؛ یک مکان عالی برای تجربه مکزیک قرن 21. شما در این جزیره تمام تفریحاتی را که برای گذران یك تعطیلات خوب می خواهید ، می توانید یکجا تجربه کنید؛ خرید، ورزش، چشمه های آب معدنی و سواحل بکر. در کانکون فرهنگ مکزیکی همراه با زیبایی های طبیعی دست به دست هم داده اند تا شما یک سفر خاطره انگیز را تجربه کنید. چیچن ایتزا که یکی از عجایب هفتگانه جهان در این شهر جای دارد.الری روینز و موزه کانکون از مکان هایی است که باید حتما سری به آنها بزنید.  مریدا به شهر سفید مشهور است؛ پایتخت بخش یوکاتان که از نظر تاریخی و صنعتی برای مکزیک اهمیت بسیاری دارد. خیابان های شلوغ و پارک های پر جنب و جوش مریدا شما را به یاد شانزه لیزه فرانسه می اندازد، اما اینجا انگار نسخه گرمسیری شانزه لیزه است! در سفرتان به مریدا باید از عمارت تاریخی کاسامونتجو، کلیسای جامع مریدا و مرکز تجاری پلازا د لا ایدپندنکیا بازدید کنید.

 

کانادا

پر جنب و جوش

گرچه ممکن است کانادا یک مقصد بسیار دور برای تعطیلات عید به نظر برسد، اما واقعیت این است که فروردین زمان مناسبی برای گشتن در این کشور محسوب می شود. تورنتو و مونترال شهرهایی هستند که در سفرتان به این کشور نباید از دست بدهید. چهارمین شهر بزرگ آمریکای شمالی، به دلیل جمعیت مهاجر جوانش به یکی از مقاصد دوست داشتنی گردشگری دنیا تبدیل شده است. طراحان مستعد و هنرمند، از نظر معماری، صنعت، موسیقی، نقاشی و مجسمه سازی تورنتو را به یکی از خلاق ترین شهرهای دنیا تبدیل کرده اند. برج سی ان، باغ وحش، قصر کاسالوما، موزه سلطنتی انتاریو و موزه هنر کانادا را نباید در سفر به تورنتو از دست بدهید. تنها یک ویژگی می تواند مونترال را توصیف کند؛شهر چند وجهی. این شهر جهان قدیم را با جهان مدرن تلفیق کرده و ساختار قرن 18 را با افق قرن 21 درهم آمیخته  است.بخش قدیمی شهر، باغ گیاه شناسی، موزه هنرهای زیبا، بازار ژان تالون و کلیسای سن ژوزف از دیدنی های جذاب این شهر به شمار می روند.

 

2.jpgآنهایی که اهل ماجراجویی و هیجان هستند همیشه رویای سفر به آفریقا را در سر می پرورانند؛ شما هم اگر امسال قصد سفر به آفریقا را دارید بهتر است خودتان را برای یک چالش هیجان انگیز آماده کنید.

 

مراکش

نگین آفریقا

مراکش را نگین شمال غرب آفریقا می نامند؛ کشوری که از نظر تاریخی، فرهنگی و هنری برای گردشگران جذابیت های بسیاری دارد. در سفرتان به مراکش باید از رباط، کازابلانکا و فاس دیدن کنید. کسانی که به رباط سفر کرده اند این شهر را یک جواهر در بین شهرهای مراکش می خوانند؛ شهری با معماری سنتی خیره کننده، بلوارهای پوشیده از نخل و تقریبا بدون هر گونه ترافیک. در پایتخت مراکش باید از قلعه تاریخی کسباح، برج حسن، شهر رومی چلاح، موزه اودیس و موزه باستان شناسی رباط دیدن کنید.  قدیمی ترین دانشگاه جهان در فاس قرار گرفته است. فاس امروزه به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو شناخته می شود. سفر به فاس سفر به تاریخ امپراتوری بزرگی است که آثار بسیاری از آن به جای مانده است. در کوچه های باریک و بازار تو در توی شهر می توانید انواع صنایع دستی را پیدا کنید و در 700 مسجد آن به دنبال تاریخ اسلام بگردید. کازابلانکا تمام ویژگی های پایتخت مراکش را با خود دارد، جز تشریفاتی که ویژه محیط های سیاسی و اقتصادی است. در سفرتان به کازابلانکا باید در «مدینه» قدم بزنید و از مسجد حسن دوم و خانه محمد پنجم دیدن کنید.

 

کیپ تاون

سواحل طلایی

اگر قرار باشد شما در بین شهرهای آفریقای جنوبی تنها یک شهر را ببینید باید کیپ تاون انتخاب نخست شما باشد. زیبایی بی نظیر دماغه امید نیک که به دریا می رسد و به واسطه طبیعت شگفت انگیزی كه دارد، هر بازدیدکننده ای را مسحور خود می کند. سواحل بکر طلایی رنگ همراه با تخته سنگ های گرانیتی غول پیکر و جنگل های زیبا و رنگارنگ، کیپ تاون را به یکی از زیباترین شهرهای دنیا تبدیل کرده است. علاوه بر جاذبه های طبیعی، این شهر از نظر تاریخی و اجتماعی هم نقش مهمی در زندگی اجتماعی بشر داشته و مهد مبارزات علیه آپارتاید بوده است. در حقیقت گالری های عالی هنری ، کافه ها و رستوران های بی نظیر، فروشگاه هایی که توسط هنرمندانی خلاق طراحی شده اند، در کنار موهبت های طبیعی این شهر دست به دست هم داده تا کیپ تاون یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری باشد.

 

2.jpgقاره اقیانوسیه جاذبه های بسیاری را در دل خود پنهان کرده است که برای گردشگران اهمیت ویژه ای دارند. اگر برای نوروز هم نتوانستید به این بخش کره زمین سر بزنید، حتما برای اولین تعطیلات پیش رو برای سفر به آن برنامه ریزی کنید.

 

استرالیا

به دنبال طبیعت و فرهنگ

استرالیا در هر وقتی از سال دیدنی است، اما نوروز با توجه به طولانی بودن تعطیلات می تواند فرصت مناسبی برای دیدن این کشور پهناور باشد. ملبورن و سیدنی از شهرهای دیدنی استرالیا به شمار می آیند. ملبورن هنوز هم به عنوان مرکز هنر و فرهنگ این کشور شناخته می شود. پایتخت ساحلی ویکتوریا با جاذبه های متنوع فرهنگی و هنری یک شهر پویا و زنده است. در سفرتان به ملبورن باید از میدان فدراسیون، گالری ملی ویکتوریا، برج یوریکا، باغ سلطنتی و باغ وحش شهر دیدن کنید. ماجراجویی در یک کشتی، رفتن به گالری های هنری، موزه ها، پارک ها، رستوران های زیبا و غذاهای لذیذ همه آن چیزی است که در سیدنی انتظار شما را می کشد. تقویم سیدنی با هنر و جشنواره های فیلم، موسیقی و تئاتر پر شده است. پس شما هر وقت سال که به سیدنی بروید هنر از شما استقبال می کند. در مرفه ترین شهر استرالیا می توانید از برج سیدنی، باغ سلطنتی، خانه اپرا، خانه دولت و ساحل باندای دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *