10 کافه و رستوران برتر تهران , از نظر کاربران شبکه های اجتماعی

چه خوش مان بیاید، چه نه، رفتن به کافه و رستوران برای مان تفریح به حساب می آید. وقتی حوصله مان سر رفته، وقتی مهمان داریم، وقتی می خواهیم برنامه ویژه ای بچینیم و… . این کار علاوه بر تفریح یک ویژگی دیگر هم دارد، اینکه درباره رستوران ها و کافه ها تجربه پیدا می کنیم و می توانیم آن را در اختیار دیگران قرار دهیم. مثل کاری که ما هر بار در این صفحه برای شما انجام می دهیم. این بار اما رفته ایم سراغ خودتان، البته در فضای مجازی و رستوران ها و کافه هایی که امتیاز بالای کاربران را کسب کرده اند برای تان جمع کرده ایم. رستوران های و کافه هایی که در سال گذشته و بیشتر در ماه های اخیر مورد توجه قرار گرفته اند و در شبکه های اجتماعی نقل محفل شده اند. درباره همه مواردی که معرفی شده اند  قیمت ها بالا به حساب می آیند. برای اطلاع از برنامه نوروزی این رستوران ها و کافه ها حتما قبل از رفتن تماس بگیرید.

 

روبرتو/ به مهمانی دعوت اید!

کافه روبرتو

نشانی: خیابان پاسداران، بوستان دوم (اخوان) پلاک 4.

 

روبرتو بزرگ است و پرنور، معمولا هم شلوغ. برای همین است که کافه نشینی شما مثل شرکت کردن در یک مهمانی دوستانه برگزار می شود. چه با توجه به فضای زیاد، دوستان خود را همراه برده باشید، چه نه، فرقی نمی کند، در هر حال همه چیز برای تداعی یک مهمانی کامل است به خصوص که بعضی از صندلی ها مدل های راحت تری دارند و ادای مبلمان اتاق نشیمن را در می آورند! این اما نظر آنهایی است که با شلوغی و دور همی مشکلی ندارند. آنها که دنبال جای دنج می گردند و کافه برای شان راسته کافه های خیابان انقلاب است، از سر و صدای همهمه اینجا کلافه می شوند. از اینکه باید صبر کنند تا میزی خالی شود   یا موقع شلوغی طول می کشد تا سرویس بگیرند. کاربرها «منوی صبحانه وغذاها، به خصوص سالاد مخصوص، کرپ، کیک هویج، آبدوغ خیار (در تابستان)، کوکی، اسموتی  فصل، انواع قهوه میکس» را به عنوان بهترین ها انتخاب کرده اند و بعضی دیگر همان «کیک هویج، انواع قهوه» را دوست نداشته اند و از کوچک بودن ساندویچ ها گلایه کرده اند. اما همگی روی فضای منحصر به فرد اتفاق نظر دارند. «روبرتو» که در صدر کافه هایی قرار دارد که کاربران آن را پسندیده اند، یک منوی کاغذی دارد که به گرافیک آن بیشتر از توضیحات توجه شده. اینجا در انتخاب ظروف سرو خوراکی ها خرق عادت شده. حتی آبی که توی شیشه های جالب و بدون دریافت هزینه سر میز می آوردند.

 

 

سام کافه/ ضیافت عمومی در مجتمع تجاری خصوصی!

سام کافه تهران

نشانی: خیابان فرشته، مرکز خرید سام سنتر، طبقه اول، شماره 106.

 

سام از زمانی که در طبقه پایین مجتمع تجاری سام سنتر قرار داشت، مورد توجه بود. چرا که این مجتمع خود با سر و صدای زیاد و با حضور بازیگران و فوتبالیست های مشهور افتتاح شد و در میان مجتمع های تجاری جدید این مرکز توجه بودن را حفظ کرد. حالا که سام کافه از همکف به طبقه اول منتقل شده هویت خودش را به عنوان کافه ای که به قهوه نسل سوم توجه دارد پیدا کرده. منوی این کافه پر و پیمان است و مدل سرو متفاوت. غذاها روی تخته می آید و نوشیدنی ها در لیوان هایی که اگر در عکس ثبت شوند معلوم می شود اینجا سام کافه است. این کافه بیش از هر چیز در دکور و فضا با دیگر کافه ها متفاوت است.تاسیسات روی سقف کاملا اکسپوز و نمایان است و از سقف کاذب خبری نیست. کف  موزاییک هایی چیده شده که در خانه پدربزرگ ها و مادربزرگ ها دیده اید، بدون اینکه فضا به سمت سنتی بودن برود. جداسازی آشپزخانه و جایی که می نشینید خیلی قوی انجام نشده و صرفا بادبند خود ساختمان این دو بخش را از هم جدا کرده. پنجره به سمت خیابان فرشته نمای کاملا شیشه ای دارد و در حس فضا بسیار موثر است. با اینکه میزهای طولی که همه گرداگرد آنها بدون آشنایی دور هم می نشینند برای مشتری انتخاب شده، ولی معمولا بعد از ظهرها باید اسم بنویسید تا میان این شلوغی صندلی  خالی شود و بتوانید بنشینید. اینجا اتاق سیگار جداست و فضایی است که رو به بیرون است، چیزی مثل ایوان. نورپردازی روی میزها از سقف نیست و از روی میز است و این نورپردازی به ساختن فضایی متفاوت کمک می کند. در سام کافه همه عناصر می گویند که به عنوان کافه ای دنج طراحی نشده اند.

 

رییس/ رییسی که ریاست نمی کند!

کافه رییس تهران

نشانی: خیابان شهید مطهری، خیابان فجر، شماره 44.

 

داستان رییس از آنجایی شروع شد که فردی که در چند شرکت تولید مواد غذایی فعال بود تصمیم می گیرد کافه بزند، آن هم وقتی که کافه ها به شکل امروزی نبودند او اولین شعبه رییس را در خیابان جم که حالا به نام فجر خوانده می شود افتتاح می کند. آنها که تجربه کافه های زنجیره ای آمریکا، یعنی استارباکس را دارند، ممکن است شباهت هایی میان رییس و استارباکس پیدا کنند، اما این شباهت یک به یک نیست و رییس وجوه تمایز کم ندارد. می شود گفت مدل جدید کافه های تهران را رییس شروع کرده، برای همین ممکن است حالا فضا چندان بدیع به نظر نیاید، اما رییس همچنان در منو متفاوت است. قهوه های حرفه ای، کیک های خوشمزه و منوی غذایی که به نام و اصل رسپی وفا دارند. در رییس به اسم های ناآشنای توی منو اعتماد کنید و مثلا آب سیب داغ با خامه و دارچین را هم حتما امتحان کنید. اینجا زیباترین چای ساده برای شما سرو خواهد شد. رییس کافه ای است که مدام به روز شده، برای همین توانسته رتبه خود را در کافه های محبوب کافه روها حفظ کند. بعد از خیابان فجر، دومین شعبه رییس در پارک پرنس افتتاح شد. شعبه های پل رومی، سئول، شیخ بهایی و پالادیوم شعبه های دیگر رییس اند.

 

وادی/ رنگ و نور!

کافه وادی تهران

نشانی: تقاطع بلوار میرداماد و خیابان ولیعصر، مرکز خرید اسکان، طبقه همکف، واحد 4.

 

کافه وادی در یکی از مجتمع های تجاری باسابقه و مهم تهران، یعنی اسکان افتتاح شد، اما در زمانه ای که با ظهور مجتمع های جدید  اسکان دیگر جایگاه سابق را نداشت. اما با تناسب خوبی که میان اسکان و کافه وادی در طراحی ایجاد شده توانست مخاطب زیادی جذب کند. حتی دیوارها تغییری نکرده و همان بتن اکسپوز حفظ شده. علاوه بر نور کلی جزئی، نورهای متمرکز هم در نظر گرفته شده و کنتراست را کم کرده. رنگ ها در نورپردازی خوبند و مبلمان نسبتا راحت. فضای این کافه هم برای جمع مناسب است و هم برای تنهایی های تک نفره و دو نفره! چون در عین اینکه شلوغ است نوع نورپردازی به شما اجازه می دهد ساعت ها در خلوت خودتان تنها باشید. در ایجاد فضای صمیمی این کافه پرسنل موثرند و همراه. وادی در دسته کافه های پاک! قرار می گیرد، چون سیگاری ها بیرون از کافه سیگار می کشند، همان جا توی لابی اسکان! در وادی از فضا بیشتر از منو لذت می برید، این را بخش زیادی از کاربران هم تایید می کنند. از آنجایی که پایان ساعت کاری مجتمع اسکان ساعت 10 شب تعیین شده، کافه نشینی در وادی هم در همین ساعت به پایان می رسد. قبل از ترک اسکان شورینی های! کوک را هم همین جا امتحان کنید.

 

کباب خوران!

 

شاندیز/ نشانی: خیابان نلسون ماندلا (آفریقا، جردن) بلوار صبا.

نایب/ نشانی: خیابان ولیعصر ، نرسیده به پارک ساعی.

 

منوی خیلی خلاصه و جمع و جور است: شیشلیک، ماهیچه، برگ، فیله، جوجه و چلو گوشت که همگی با برنج ایرانی می آیند سر میز. آنها که شاندیز را انتخاب می کنند دنبال تنوع نیستند، دنبال کیفیت اند، هرچند این شیشلیک به پای شیشلیک های شاندیز مشهد نمی رسد، اما شاید بتوان گفت   اینجا می شود بهترین شیشلیک تهران را خورد. ماهیچه و گوشت سرخ شده هم همین طور، البته اگر این دو تا را در رستوران پسران کریم مشهد نخورده باشید. در شاندیز رسم است که قبل از آمدن غذا سر میز از شما با نان و کره پذیرایی می کنند. نانی که در همین رستوران پخته می شود. برای رفتن به شاندیز منتظر نباشید تا گرسنه شوید، چون باید توی صف بایستید و نوبت تان شود، گاهی حتی یک ساعت، پس زودتر به فکر باشید. اینجا جای پارک هم به سختی پیدا می شود. یا بدون ماشین مشرف شوید! یا در خیابان های پایین تر ماشین را پارک کنید.

خیلی ها نایب را به برگ و کوبیده اش می شناسند. سفارش مشتری ها روی میزها هم همین را نشان می دهد، مگر اینکه پای پرهیز از گوشت قرمز در میان باشد. اگر به این منظور پای تان به نایب باز شد، یک سلطانی سفارش دهید تا هم برگ داشته باشید هم کوبیده. خیلی هم سراغ مخلفات نروید تا مزه کباب حسابی بیاید زیر دندان تان.

 

آشپزخانه برادران/ خودمانی!

نشانی: ضلع شمالی میدان شیخ بهایی، به سمت خیابان ونک، ابتدای سئول جنوبی، نبش کوچه نسترن، شماره 9.

آشپزخانه برادران با چهار میز چهار نفره توانسته توجه کاربران فضای مجازی را خود جلب کند. آن هم با منویی که به پیتزا، ساندویچ و پاستا محدود می شود. هرچند نظر بعضی از کاربران نسبت به پیتزاها و ساندویچ ها چندان مثبت نیست، اما همگی روی ساندویچ ها و بیشتر از آن نوشیدنی ها اتفاق نظر دارند. نوشیدنی هایی که محصول همین رستوران است و جای دیگری پیدا نمی شود. صبحانه آشپزخانه برادران هم به همین اندازه محبوب است، صبحانه ای چرب و چیل و طبیعتا خوشمزه شامل بیکن، بیکن و اسفناج، اسفناج و پنیر و گوجه و…. برای خوردن این صبحانه در روزهای پنج شنبه و جمعه لازم نیست خیلی هم سحرخیز باشید، چون پذیرایی از ساعت هشت صبح شروع می شود و تا 13 ادامه دارد!

 

کنزو/ بهشت  غذاهای دریایی!

 

نشانی: میدان ونک، خیابان خدامی، شماره 30.

 

با اینکه کنزو یک رستوران ژاپنی با غذاهای آسیایی است اما در فضای مجازی کلی هوادار دارد تا آنجا که کاربران شبکه های اجتماعی عنوان بهترین سوشی تهران را به سوشی های این رستوران داده اند. آنها به علاوه سوپ میسو، کیک میگو، سالاد سالمون، نوشیدنی تمر هندی، رول مرغ تریاکی، سالمون دودی، بیف اویستر، سوشی سالمون و آووکادو را هم پیشنهاد می کنند. کنزو  علاوه بر سالن اصلی یک سالن سنتی دارد که موقع خوردن غذا روی زمین می نشینید. در سالن دیگر هم آشپز سر میز غذای تان را می پزد و درست کردن بعضی غذاها را به اجرای نمایش تبدیل می کند. فقط یادتان باشد در سالن سنتی هزینه تان تقریبا دو برابر چیزی می شود که از روی منو حساب کرده اید. آن هم در شرایطی که اینجا قیمت ها به طور عادی هم نجومی اند. فضای کلی رستوران خیلی سینمایی است و همان طور که از یک رستوران ژاپنی انتظار می رود رنگ قرمز و مشکی بر همه رنگ ها غلبه دارد.

 

برگر هاکوپیان/ برگر با گوشت واقعی!

 

نشانی: خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان خواجه عبدالله انصاری، خیابان ابوذر غفاری.

 

هرچند همه منوهای هاکوپیان طرفدار دارد و مثلا هات داگ 90 درصد آن همه جا سرو نمی شود، اما همبرگر و چیزبرگر اینجا چیز دیگری است. همبرگرهایی که گوشت آن از دامداری هاکوپیان تامین می شود و ضخامتی دارد که معمولا در عکس های تبلیغاتی دیده می شود. برگرهای هاکوپیان یک ویژگی دیگر هم دارند که به جای اینکه سرخ شوند جلوی چشم شما روز میز گریل، گریل می شوند و اشتهای شما را چند برابر می کنند. در هاکوپیان جایی برای نشستن نیست و باید غذا را بگیرید و ببرید. چون این مغازه در خیابان فرعی قرار دارد، معمولا مشکلی برای جای پارک ندارید، مگر اینکه ساعت های شلوغ پنج شنبه و جمعه را انتخاب کرده باشید.

 

دوران/ خونه مادربزرگه!

 

نشانی: خیابان ظفر، بین بزرگراه مدرس و جردن (نلسون ماندلا)، شماره 229.

 

قبل از اینکه وارد کافه شوید هم دوران را مثل یک خانه چوبی میان ساختمان های ساخته شده از بتن و سیمان می بینید. با پنجره های فانتزی که پرده هایی مثل خانه های توی کارتون های قدیمی دارند و گلدان هایی که جلوی شان چیده شده. چه برسد به اینکه داخل شوید. همه آنچه یک خانه لازم دارد، اینجا هست، حتی کتابخانه و جالباسی. اما چیزی که درباره دوران حتی توجه رهگذرها را به خود جلب می کند نیمکت هایی است که بیرون کافه و جلوی پنجره هایی که تعریفش را خواندید چیده شده. هرچند دور و بر این کافه از گلدان و گل خالی نیست،  اما همجواری با یک گل فروشی نشستن روی این نیمکت ها را خواستنی تر کرده. دورانی ها آنقدر بر فضای خانه و دورهمی تاکید دارند که اینجا خبری از اینترنت وای فای نیست تا زمان بیشتری برای با هم بودن داشته باشید. خیار و سنکنجبین اینجا در تابستان و موساکای بادمجان در همه فصول محبوب کاربران شبکه های مجازی معرفی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *